Sbírka pro Ukrajinu

Naše organizace Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. se o víkendu připojila ke sbírce pro Ukrajinu, a to jako zákazník Makra ČR v Ústí nad Labem. Zakoupili jsme pro děti přesnídávky, piškoty, brumíky a marmelády, které jsme právě rovnou nechali v Makru a věříme, že se dostanou potřebným, a hlavně se to díky Makru zdvojnásobí.

Více o sbírce:

Až do 8. března probíhá na všech prodejnách makro sbírka na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

MAKRO ČR daruje stejný objem zboží, který darují zákazníci makra. Sbírku organizují společně s Potravinová banka Praha :: Dáváme jídlu druhou šanci, která zajišťuje pomoc pro uprchlíky na našem území a na slovensko-ukrajinských hranicích. Potravinová banka Praha :: Dáváme jídlu druhou šanci je zároveň oficiálním kontaktem pro všechny lidi, kteří pomáhají například s ubytováním uprchlíků a potřebují pro ně zásoby.

KRABICE OD BOT

Přátelé, pomalu ale jistě se blíží čas Vánoc, chvíle, na kterou se těší všechny děti na světě. Každé dítě doufá, že pod stromečkem najde alespoň jeden dárek se svým jménem. A na oplátku se nám zpět vrací upřímná dětská radost a úsměvy na rtech.

Díky Krabici od bot můžeme úsměvů vykouzlit mnohem víc a budeme nesmírně rádi, když se do projektu zapojíte s námi. Tato největší česká sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi se koná od 22. 11. do 5. 12. 2021 na 140 místech po celé republice. Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. opět patří mezi sběrná místa (otevírací doba - Kdykoliv, po telefonické domluvě, případně SMS. Můžete nás také kontaktovat na Facebooku). Sbírka poputuju do Klokánku Ústí nad Labem. Prosíme, do krabice nedávejte plyšáky a oblečení.

Mockrát Vám děkujeme, že i díky Vám se nevytrácí to pravé kouzlo Vánoc.

Děkovný článek – Expodum.cz

Dostalo se nám velmi milé nabídky od firmy Expodum.cz, která se zabývá nejen dovozem a prodejem rychle rozkládacích stanů, ale také i sponzoringem pro vybrané organizace.

EXPODUM.CZ

Dostalo se nám velmi milé nabídky od firmy Expodum.cz, která se zabývá nejen dovozem a prodejem rychle rozkládacích stanů, ale také i sponzoringem pro vybrané organizace.

Pro naši organizaci Akademii dobrovolných záchranářů ČR, z.s. je ctí dostat se do hledáčku slovenské firmy Expodum.cz, která nám nabídla rozkládací stan v modré barvě o rozměrech 2x2 m. formou sponzorského daru.

Tento dar bude sloužit jako výborné zázemí pro naše členy Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. při různých sportovních, kulturních a společenských akcí.

Těšíme se, až tento dar vyzkoušíme v praxi při naší činnosti.

Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem se zapojili do projektu Krabice od bot a obdarovali děti dárečky na Vánoce

ÚSTÍ NAD LABEM – „Krabice od bot“ je projekt, který cíleně pomáhá dětem ze slabších rodin, aby vánoční dárky dostali opravdu všichni. Tato akce v České republice proběhla již po osmé a letos se Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z. s. stala sběrným místem.

Projekt ALERT TRAINING

Ústecký kraj podpořil Projekt Alert Training – Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s.

Projekt "ALERT TRAINING"
slouží pro výcvik členů, dobrovolných záchranářů, dobrovolníků se zaměřením na mimořádné události a k ochraně obyvatelstva, k záchraně života a ochraně zdraví. Jehož účelem je řádné a praktické proškolení na trenažéru. Přesněji za použití cvičné figuríny pro nácvik resuscitace KPR včetně cvičného AED defibrilátoru či specifický praktický nácvik při záchraně tonoucí osoby opět na cvičné figuríně.V rámci projektu za finanční podpory Ústeckého kraje jsme tak pořídily AED trenažer, KPR figurínu a figurínu tonoucího dítěte. Díky podpoře projektu a to nového vybavení pro výcvik – budou tak dobrovolníci ADZ ČR, z.s. připraveni k plnění úkolu k ochraně obyvatelstva. Naučí se tak v rámci projektu poskytnou první pomoc a v součinnosti aby byli schopni pomoc ostatním složkám IZS. Velice děkujeme Ústeckému kraji za finanční podporu k realizaci projektu.
Projekt již byl realizován a teď náš již čeká školení a praktický výcvik během letošního roku a to i v dalších letech. Mediálním partnerem projektu Alert training je Tisková a mediální agentura JV Press.

Za celý tým ADZ ČR, z.s děkujeme Ústeckému kraji za jejich finanční podporu a agentuře JV Press za medializaci.
Petr Urban, ředitel spolku.

Odkaz: https://www.kr-ustecky.cz/
Odkaz: http://jvpress.cz/domains/jvpress.cz/

Vy rozhodujete, my pomáháme 

Vy rozhodujete, my pomáháme”, tak se jmenuje program společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačního fondu Tesco, který poskytuje finanční podporu na realizaci veřejně prospěšných projektů. Za cíl si kladou zlepšit kvalitu života v České republice a snaží se podporovat rozvoj lokálních komunit.

Do tohoto programu byla zapojena i naše Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. Poté co komise odborného garanta vybrala 3 nejlepší projekty v každém regionu, mohli následně zákazníci za každý nákup získat žeton, jehož pomocí hlasovali pro projekt, který chtěli podpořit. Projekt s nejvyšším počtem hlasů v daném regionu vyhrál příspěvek 30 000 Kč.

S velkou radostí Vám oznamujeme, že s Vaší pomocí a podporou Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s., vyhrála 1 místo ve výzvě probíhající do 16. Listopadu 2018 s celkovým počtem hlasů 21 760. A to s projektem pod názvem Emergency response team - Záchranný tým.

Z financí Nadačního fondu Tesco jsme tak pořídili nové zásahové uniformy pro aktivní členy, kteří jsou zařazeni do zvláštní složky spolku ERT a další potřebnou výbavu v podobě bezpečnostních přileb a čelovek. Tento projekt byl realizován v sobotu 13. 7.2019 a pořízené vybavení bylo předáno našim členům.

Za celou organizaci děkujeme společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačnímu fondu Tesco. Ale především velké poděkování patří Vám zákazníkům, kteří hlasovali pro projekt Emergency response team - Záchranný tým.
Nesmírně si toho vážíme a tato zpětná vazba je pro nás další motivací k dobrovolné činnosti. Za celý tým ERT ADZ ČR, z.s. Petr Urban, ředitel spolku
.