Sbírka pro Ukrajinu

Naše organizace Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. se o víkendu připojila ke sbírce pro Ukrajinu, a to jako zákazník Makra ČR v Ústí nad Labem. Zakoupili jsme pro děti přesnídávky, piškoty, brumíky a marmelády, které jsme právě rovnou nechali v Makru a věříme, že se dostanou potřebným, a hlavně se to díky Makru zdvojnásobí.

Více o sbírce:

Až do 8. března probíhá na všech prodejnách makro sbírka na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

MAKRO ČR daruje stejný objem zboží, který darují zákazníci makra. Sbírku organizují společně s Potravinová banka Praha :: Dáváme jídlu druhou šanci, která zajišťuje pomoc pro uprchlíky na našem území a na slovensko-ukrajinských hranicích. Potravinová banka Praha :: Dáváme jídlu druhou šanci je zároveň oficiálním kontaktem pro všechny lidi, kteří pomáhají například s ubytováním uprchlíků a potřebují pro ně zásoby.

podpořené Projekty

Zde najdete základní informace podpořených projektů.

Projekt
„Alert training“

Projekt "ALERT TRAINING"
slouží pro výcvik členů, dobrovolných záchranářů, dobrovolníků se zaměřením na mimořádné události a k ochraně obyvatelstva, k záchraně života a ochraně zdraví. Jehož účelem je řádné a praktické proškolení na trenažéru. Přesněji za použití cvičné figuríny pro nácvik resuscitace KPR včetně cvičného AED defibrilátoru či specifický praktický nácvik při záchraně tonoucí osoby opět na cvičné figuríně.V rámci projektu za finanční podpory Ústeckého kraje jsme tak pořídily AED trenažer, KPR figurínu a figurínu tonoucího dítěte. Díky podpoře projektu a to nového vybavení pro výcvik – budou tak dobrovolníci ADZ ČR, z.s. připraveni k plnění úkolu k ochraně obyvatelstva. Naučí se tak v rámci projektu poskytnou první pomoc a v součinnosti aby byli schopni pomoc ostatním složkám IZS. Velice děkujeme Ústeckému kraji za finanční podporu k realizaci projektu.
Projekt již byl realizován a teď náš již čeká školení a praktický výcvik během letošního roku a to i v dalších letech. Mediálním partnerem projektu Alert training je Tisková a mediální agentura JV Press. Za celý tým ADZ ČR, z.s děkujeme Ústeckému kraji za jejich finanční podporu a agentuře JV Press za medializaci.
Petr Urban, ředitel spolku.
 Odkaz na webové stránky Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz

Projekt
„Zachraňuj a neboj se!“

Nadace ČEZ podpořila
projekt Zachraňuj a neboj se!
Prostřednictvím aplikace
EPP Pomáhej Pohybem bylo možné díky Vám všem přispěvovatelům, pořídit záchranářské vybavení.

Mobilní stan pro prevenci a zázemí dobrovolných záchranářů při mimořádné události a preventivních akcí. Nosítka pro rychlý přesun zraněného a jeho stabilizaci při poranění páteře. Vakuová matrace pro zafixování a stabilizaci zraněného.
Záchranářské vybavení bude sloužit pro lepší manipulaci a transport zraněného. V mobilním stanu se o raněného postaráme i při špatném počasí, které zajistí zázemí pro dobrovolné záchranáře, pro ošetřování a prevenci.
Odkaz na webové stránky Nadace ČEZ.

Projekt
 „ EMERGENCY RESPONSE TEAM - ZÁCHRANNÝ TÝM ADZ ČR“

  Nadační fond Tesco podpořil náš projekt a z finanční dotace nadace, která byla ve výši 30 000,- Kč, jsme tak pořídili nové zásahové uniformy pro aktivní členy, kteří jsou zařazeni do zvláštní složky spolku ERT a další potřebnou výbavu v podobě bezpečnostních přileb a čelovek. Tento projekt byl realizován v sobotu 13. 7.2019 a pořízené vybavení bylo předáno našim členům.
Za celou organizaci děkujeme společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačnímu fondu Tesco.
Ale především velké poděkování patří Vám zákazníkům, kteří hlasovali pro projekt Emergency response team - Záchranný tým.
Nesmírně si toho vážíme a tato zpětná vazba je pro nás další motivací k dobrovolné činnosti.

Odkaz na webové stránky
Nadačního fondu Tesco

Spolupráce, reference, odkazy

Spolupracujeme, píšou o nás, podporují nás, pomáháme, společné akce, reference a jiné odkazy.